Pecunia non olet! Azaz a pénznek nincs szaga! Dehogynem!

2020. március 12. Pecunia non olet! Azaz a pénznek nincs szaga! Dehogynem!

Ki ne szeretné érezni a frissen nyomott, ropogós bankjegyek illatát?! Mindenki füle szereti a pénzérmék csengését!

Óvodás gyermekként varázsolt el egy régi érme, s ekkor kezdődött az azóta is tartó szenvedélyem a pénz iránt. Ám nemcsak a mai fizetőeszközünket igyekszem gyűjteni, hanem régi érmék, bankók, más országok pénze is lázba hoz.

A régi korok, más országok pénzeinek gyűjtése szép és érdekes dolog. Így szórakozva tanulhatunk történelmet, földrajzot, művészeteket és akár kémiát is.
A gyűjteményem egy részéből szerveztem egy kiállítást az iskolában.
Azt remélem, hogy az érméket, papírpénzeket nézegetve lesz olyan gyermek, akinek felkeltem az érdeklődését a régi és külföldi pénzek gyűjtése iránt. Gondolatokat ébresztek bennük, hogy utánanézzenek a történelemnek, vagy megkeressék térképen, hogy merre található a Földön az ország, melynek pénzét vizsgálják.

A kiállítás több tárlóban tekinthető meg.
Az első tárló az eurót használó országok saját veretű euró érméit mutatja be.
A második tárlóban a volt szocialista országok pénzei láthatók. 11 db 50 Ft-os érmén pedig szemléltetem a mai magyar emlékérme-verés sokszínűségét.
A harmadik tárló 70 ország pénzét mutatja be, jelezve ezen országok hazánktól való távolságát.
A negyedik tárlóban pedig a korona, pengő, forint és a fillér, mint fizetőeszköz a magyar pénztörténetben jelenik meg a szemlélő előtt, papírpénz és fém váltópénz formájában.
Kellemes elmélyülést kívánok mindenkinek a gyűjteményben!