A könyvtárunk fejlesztése, a gyermekek kívánságának kielégítése nem állt meg a járványhelyzet miatt sem.
elolvasom »Benedek apóra emlékeztünk, és a mese világába látogattunk el.
elolvasom »A tavasz a megújulás, a természet újjászületésének az évszaka. A nappalok hosszabbodnak, enyhül az időjárás, és lekerül rólunk a nagykabát. A hó alól virágok dugják ki a fejüket, madarak készülődnek a fészekrakáshoz, és csivitelésüktől hangosabbak a kertek és a mezők.
elolvasom »Február harmadik hetében Tarné Hajdú Judit, a múzeumunk igazgatónője ismét várta a tanulóinkat. Ezúton a nagyokra került a sor, mivel így a felvételi közelében az igazi, hogy városunkról és 1956-ról beszélgessen a gyerekekkel.
elolvasom »Kedves olvasóink, már itt is vagyunk az újabb híradásunkkal. Ebben a hónapban a kézműves foglalkozásokat az első évfolyam élvezhette. Mivel a február a vigadalom, télbúcsúztatás, mókázás – azaz a farsang időszaka, így Dobosné Ancsánk álarckészítést ajánlott a gyermekeinknek.
elolvasom »Szeretettel köszöntöm olvasóinkat, s remélem, sokan követik izgalmas, eseménydús és fejlesztő-szórakoztató foglalkozásainkról szóló híradásunkat.
elolvasom »Az egyházi év következő hónapja, mely ugyancsak a karácsonyi ünnepkörhöz tartozik: Január (Vízöntő hava). „Januáriusnak hívták a régi rómaiak, Jánosról, aki volt Itáliának első királya.
elolvasom »Az elmúlt esztendőt könyvvásárlással zártuk, s az idei év első állománybővítése is megtörtént.
elolvasom »A hónap neve a latin decem szóból származik, melynek jelentése tíz. Régen ugyanis az év utolsó, tizedik hónapja volt, a január és február hónapokat később adták hozzá az évhez..
elolvasom »A 4.e osztály egy könyvtári órán vehetett részt, Szathmáry Irénke néni meghívására.
elolvasom »Iskolánk helytörténeti foglalkozásait az 5. és 2. évfolyam részvételével elindítottuk.
elolvasom »Örömmel értesítek minden kedves minket követő városlakót és távoli érdeklődőt, hogy az elmúlt esztendő helytörténeti programsorozata ebben a tanévben is folytatódik az oktatást segítő helytörténeti foglalkozásokkal.
elolvasom »November elején már megtapasztalhatjuk a ködös, esős időt, s egyre gyakrabban van részünk hűvös, szeles napokban is. A természet is jelez a maga módján. A költöző madarak útra kelnek, s a növények öltözetet váltanak.
elolvasom »Elkezdődött az új tanév, folytatjuk az olvasóvá nevelés programunkat
elolvasom »Az előző évekhez hasonlóan „mesés tanévkezdéssel” indítjuk a munkánkat.
elolvasom »
Május – Pünkösd hava – Ígéret hava – Tavaszutó hava
Köszöntsük az utolsó tavaszi hónapot Szinyei Merse Pál Majális c. festményével!
Április: Szent György hava – Tavaszhozó – Szelek hava
Az április igazi tavaszi hónap. Kizöldülnek a fák, színpompás virágok teszik színessé, vidámmá a tájat. A jó idő mindenkit kicsalogat a természetbe, de előfordul, hogy szeszélyesen rosszra fordul az idő.
Március 18-19-én és 21-én az 5-8. évfolyam hallgathatott érdekes előadást a következő témában: „Rákóczi emléke Kárpátalján a néphagyományban”. Meghívott előadónk P. Szalay Emőke nyugalmazott főmuzeológus, a néprajz tudományok habilitált kandidátusa.
elolvasom »Gyermekeink olvasóvá nevelésének egy szórakoztató formáját alkalmazva a márciusi újságban is olvashattak a gyerekek egy mondát a nagyenyedi diákok hősiességéről. A helyes megfejtők közül most is 5 tanuló nevét sorsoltuk ki. Ők is egy-egy tábla csokit kapnak jutalmul.
elolvasom »Tanulóink olvasóvá nevelésének egy szórakoztató formáját alkalmazva februártól az alsó és felső tagozatos diákok számára eltérő tartalmú iskolaújságot jelentetünk meg. A diáklapokban játékos feladatok, és rejtvények is találhatók, és a helyes megfejtők közül minden hónapban kisorsoljuk a szerencsés nyerteseket.
elolvasom »Március – Kikelet hava – Tavaszelő – Böjtmás hava
Márciusban hosszú téli álmából ébredezik és megújul a természet. Elsőnek a hóvirágok köszöntenek bennünket, majd egymás után gyönyörködhetünk a tavasz virágaiban, és a madarak énekében. Elkezdődik a tavaszi munka az emberek és az állatok világában, de még a növények is teszik a dolgukat.
elolvasom »
Folytatjuk híradásunkat az „olvasóvá nevelés” programunkban.
A 3. a osztály Márkusné Lévai Eszter kolléganő vezetésével egy újabb formáját próbálta ki a szövegfeldolgozásnak. A tanulók olvasási és érdeklődési szintjét figyelembe véve Eszter néni úgy döntött, hogy a nagyon hasznos differenciált ismeretszerzés módszerét hívja itt is segítségül.
Kedves Olvasóink!
A mai beszámolónk segítségével a 4. b osztály és Madarasiné Kozáróczki Beáta tanítónő segítségével újra az olvasóvá nevelés birodalmába látogatunk el.
elolvasom »
Február – Böjtelő hava – Télutó a kalendárium második hónapja, de az év legrakoncátlanabb gyereke. Míg a többi hónap 30, vagy 31 napból áll, neki 28 is elég. Legfeljebb négyévenként, az úgynevezett szökőévben toldja meg eggyel.
A földben a magok, a fákon a rügyek lassan készülődnek a tavaszra. Az emberek pedig vidám farsangi mulatságokkal búcsúztatják a telet.
Ez évben is, hagyományainkhoz hűen, könyvtárórára hívtam meg az osztályokat.
A téma adott volt, hiszen 196 évvel ezelőtt, január 22-én írta meg Kölcsey Ferenc a Himnuszt.
Könyvajánló rovatunk folytatását a 4. b osztály tanulóinak gondolataival, üzeneteivel teszem meg. Remélem sikerül iskolatársaitoknak felkelteni az olvasás iránti érdeklődéseteket, és még aktívabban fogtok ellátogatni a könyvtárba év végéig.
elolvasom »A mai cikkből megtudhatjátok, hogy a 3. b osztály Nagy Krisztina tanító néni vezetésével milyen sokszínűen és részletesen elemezte a „Misi Mókus kalandjai” c. meseregényt.
elolvasom »Iskolai könyvtárunk az Iskolánkért Alapítványnak köszönhetően 563 000 forint értékben rendelhetett közel 300 kiadványt, s így jelentős mértékben bővíthette állományát.
elolvasom »Január a tél közepe, de az újév kezdete is, s egyben a tél középső hónapja. A táj ilyenkor a legszebb, hó borít mindent. A növényeket, magvakat megóvja a hótakaró a fagyoktól. Szünetel a mezőgazdasági munka, az állatok is pihennek, csendesebb, lassabb életet élünk.
elolvasom »
Kedves Olvasóink, Kedves Gyerekek!
A mai cikkből megtudhatjátok, hogy a 4. a osztály Gáll Irén tanító néni vezetésével milyen sokszínűen és részletesen elemezte a „Rumini” c. ifjúsági regényt.
Munkájuk példaértékű, s nagyon szeretném, ha a remek könyvajánlás, az izgalmas képek, Incike néni szavai felkeltenék a ti érdeklődéseteket is és sokat járnátok a könyvtárba, hogy izgalmasabbnál izgalmasabb regényeket, meséket kölcsönözhessetek ki.
Az „Érték, amely körülvesz bennünket” című sorozatunk részprogramjaként az „Olvasóvá nevelés” első lépéseiről már híradással voltam.
Most a 4. évfolyam szórakoztató, de mégis komoly munkájáról szólunk Ferencz Viktória tanítónővel együtt.
December az év utolsó hónapja. Szeretjük és várjuk. Örülünk, amikor friss takaróval bevonja a tájat, nyugodt és méltóságos külsőt ad a vidéknek.
Ugyanakkor izgalmas hónap is a december. Érdekes ünnepek sorát hozza el, amelyekre már a készülődés is gyönyörűség.
Könyvtárunk több érdekes programmal kedveskedik a diákoknak, melyek közül most az „Olvasóvá nevelést”, mint részprogramot szeretném bemutatni. Célunk, a mag elvetése, az olvasás megszerettetése. Kisdiákjaink érdeklődésének minél több irányú felkeltése a könyvek iránt. Ezt tettük már a mesemondó napon, amikor a nagyobb diákjaink olvastak mesét a kisebb iskolatársaiknak.
elolvasom »Szombaton, Márton-napi foglalkozással színesítettem a gyerekek délelőtti tanulását. A 2. c; 3. b; 3. a; és a 2. d osztályok kisdiákjai nagy örömmel vettek részt a 30 perces foglalkozáson, ahol megismerkedhettek Szent Márton életével, valamint a személyéhez kapcsolódó mondákkal, népszokásokkal.
elolvasom »
November elején beköszönt a ködös, esős idő, és egyre csípősebben fúj a szél. Rövidülnek a nappalok és hosszabbodnak az éjszakák.
A november afféle átjáró hónap: az eleje még ősz, a vége már tél. A természet elcsendesedik, a lombos fák lehullatják leveleiket, melyekkel a talajt melegítik, megvédik a magokat a téli fagyoktól.
„Érték, ami körülvesz bennünket” programsorozat második része a tájegységünk, illetve Martinka élővilágának bemutatásáról szólt.
A Hajdúság- Dél-Nyírség tájegység tájegység vezetőjét, Demeter Lászlót kértük fel, hogy foglalja össze tanulóink számára a legfontosabb ismereteket.
A második nagyobb programunk már külső helyszínre viszi tanulóinkat. Iskolabuszunk így nemcsak az úszásoktatást szolgálja, hanem a gyerekek turizmusában is fontos szerepet tölt be.
elolvasom »Elérkezett az első előadássorozat befejezése. A 4. és 5. alkalommal is sok értékes adattal bővült a tanulók ismerete, melyek remélhetőleg arra hívják fel a figyelmet, hogy érdemes a mi tájegységünkön is nyitott szemmel járni.
elolvasom »
Benedek Elek nagy meseírónk születésének évfordulóján az egész ország tiszteleg valamilyen rendezvénnyel. A mi iskolánk is minden esztendőben bekapcsolódik ebbe a programsorozatba.
Ebben az évben a 3-4. évfolyamosok részére rendeztük meg az első könyvtári mesetotó versenyünket.
Október hónapunk neve a római naptár emlékét őrzi, melyben a nyolcadik helyen állt. Octo = nyolcadik.
A régi székely-magyar naptárban „Magvető hava” elnevezéssel szerepelt. A meteorológusok viszont „Őszhó” megnevezéssel jegyzik.
Örömmel számolok be arról Önöknek, hogy ebben az évben bővítettük a könyvtár programjait. Hajdúsámson kulturális, néprajzi és természeti értékeinek megismerése is bekerült a tevékenységeink sorába.
elolvasom »Szeptemberben a természet még a nyári színeiben pompázik. A növény- és állatvilág azonban már a pihenésre készül. Ezért nevezik ezt a hónapot nyárutónak és őszelőnek is. Némelyik fa lombkoronája már sárgul. A költöző madarak is szeptemberben indulnak el hosszú útjukra. Beérnek az őszi termések a mezőkön, a gyümölcsösökben és az erdőkben.
elolvasom »
Kedves Kollégák, Kedves Gyerekek!
Szeretettel köszöntelek Benneteket ebben a tanévben is!
A könyvtár polcain sorakozó könyvek már várnak rátok. Sok új és érdekes olvasmány hívogat be benneteket szeptembertől június elejéig.
Örömmel tudatom veletek, hogy az év utolsó képrejtvényfejtő játék, a „szólások-közmondások rejtvényfejtő verseny” második fordulójának eredménye megszületett.
elolvasom »"Ha elolvasol egy könyvet, legfeljebb azt kockáztatod, hogy többet tudsz meg a világról."
elolvasom »Május az egyik legszebb hónap, ígéret havának is nevezzük. Végre kizöldülnek a fák, a bokrok, virágoktól szivárványszínű és illatos az erdő, mező. A madarak közül egyre többen raknak fészket. Ez a hónap már a nyár ígéretével hívogat bennünket.
elolvasom »Elérkezett a „szólások-közmondások rejtvényfejtő verseny” első fordulójának a legizgalmasabb része. Kisorsoltuk a nyerteseket.
elolvasom »Az április igazi tavaszi hónap. Kizöldülnek a fák, lombjuk alatt színpompás tavaszi virágok nyílnak. Színessé válik a táj, újra benépesülnek az erdők, mezők. A jó idő minket is kicsalogat a szabadba, valamint mostantól indul Könyvtár és nyereményjáték címmel egy fejtörő játék.
elolvasom »Örömmel értesítek mindenkit, hogy a Helytörténeti foglalkoztató füzetek az érdeklődők számára elérhető lett. A honlapunkon az „Iskolai élet” menüponton belül az „Iskolai könyvtár” címre kattintva megjelenik az egész kiadvány.
elolvasom »Közeledik a Rákóczi-hét, mely minden évben izgalmas sporteseményekkel, és nagyon jó programokkal vár benneteket.
elolvasom »Az iskolai könyvtárat 2017. szeptember elsején vettem át azzal a megbízással, hogy az egész állományt tegyem rendbe, s induljon be iskolánkban is az olvasóvá nevelés.
elolvasom »Útmutató az iskolai könyvtár állományának felvételére szolgáló program használatához
elolvasom »Örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy az iskolai könyvtár állományát 149 db új könyvvel bővíthettük...
elolvasom »