Gimisnek lenni jó!

2019. november 28. Gimisnek lenni jó!

Mint bizonyára tudják, ettől a tanévtől általános gimnáziumi képzés indult iskolánkban. Dobos Julianna és Pál Balázs 9. évfolyamos tanulóinkat eddigi benyomásaikról, meglátásaikról, tapasztalataikról kérdeztem. Fogadják szeretettel a velük készített rövid beszélgetést!

Hogyan jött az ötlet, hogy az általános iskola elvégzése után itt helyben, az újonnan induló, általános tagozatú gimnáziumban folytassátok tanulmányaitokat?
Julcsi: Nyolcadik osztályban már el kellett dönteni, hogy ki hová szeretne menni továbbtanulni. Nekem még nem igazán volt ötletem, s amikor az osztályfőnök említette, hogy helyben indulni fog egy négy éves gimnáziumi képzés, ami érettségit is ad, elgondolkodtam. Elmondta, hogy mik az elvárások, s hogy ugyanazok a tanárok fognak bennünket tanítani, mint általánosban. Kezdetben nem voltam benne biztos, hogy ide szeretnék jönni, de amikor elmeséltem a szüleimnek, hogy mit hallottam a képzésről, azt mondták, ez egy nagyon jó lehetőség, s hogy mindenképp próbáljam meg. Így tehát jelentkeztem, kezdetben nem gondoltam, hogy fel fognak venni, de amikor megtudtam, hogy bekerülök, nagyon megörültem. Igaz, hogy volt bennem egy kis félelem az elején, de már elmúlt, és nagyon megszerettem a gimit!
Balázs: A korábban jól megszokott környezetben szerettem volna fejleszteni a nyelvtudásomat, ezért döntöttem így.

Miben másabb a gimnáziumi képzés, mint az általános iskolai volt? Mennyiben másabbak az elvárások, a követelmények?
Julcsi: A gimnáziumban másabb a képzés, mint általánosban volt. Sokkal több az elvárás és a tanítás is magasabb színvonalon folyik. Nőtt az órák száma is, mindemellett nem egy, hanem két idegen nyelvet kell tanulni.
Balázs: Jóval több az elvárás, mint általános iskolában volt, s a képzés is magas szinten folyik.

 

Van-e olyan tantárgy, amit kiemelten, emelt óraszámban tanultok?
Julcsi: Egyelőre az idegen nyelvet tanuljuk kiemelt óraszámban.
Balázs: Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ki az osztályfőnökötök, milyennek látjátok az osztályközösséget?
Julcsi: Az osztályfőnökünk Zacharné Tünde néni, nagyon szeretjük. Egy kicsit szigorú, de ennek ellenére nagyon kedves és bármiben segít nekünk, ha hozzá fordulunk. Sokat szokott velünk nevetni, igazán szeretni való osztályfőnök, jól összetartja a közösséget.
Balázs: Tünde néni valóban szigorú, de segítőkész, bármilyen dologgal fordulhatunk hozzá. Picit nehézkesen indult számomra a kommunikáció az osztállyal, de már minden rendben, jól érzem magam, olyanok vagyunk, mint egy család.

Milyen céljaitok vannak az érettségi megszerzése után?
Julcsi: Ezen még nem nagyon gondolkodtam, de az biztos, hogy az érettségi után szeretnék még menni továbbtanulni.
Balázs: Sok minden kavarog a fejemben, de még kell egy-két év, hogy dönteni tudjak.
 

Milyen benyomásokat szereztetek az elmúlt negyedévben, azt kaptátok a képzéstől, amit vártatok?
Julcsi: Volt egy kisebb lemaradásunk, de próbálunk felzárkózni. Nagyon jók a benyomásaim, ezalatt a rövid idő alatt igazán pozitív tapasztalatokat szereztem.
Balázs: Nagyon jó benyomásokat szereztem az eltelt három hónap alatt, azt kaptam, amit vártam. Pár dolgot pótolni kell az általános iskolás anyagból.

 

Miért ajánlanátok a következő évfolyamok tanulóinak, hogy minél nagyobb számban folytassák ők is itt a tanulmányaikat?
Julcsi: Én azért ajánlanám ezt a képzést mindenkinek, mert helyben van, nem kell reggelente korán kelni és buszozni. Ugyanazok a tanárok tanítják a gyerekeket, akiket már általánosban megszokhattak, ez mindenképp előny. Mindemellett színvonalas az oktatás, nagyon jól felkészítenek az érettségire.
Balázs: Ugyanazt tudom mondani, amit Julcsi, remélem az iskolát sokan fogják népszerűsíteni, és sok gyerek fogja itt folytatni a tanulmányait.

A 9. osztály

Milyennek látjátok az oktatás színvonalát a tagozaton? Biztosítottak a megfelelő eszközök az eredményes tanuláshoz?
Julcsi: A színvonalat jónak érzem. A tanárok mindent megtesznek az eredményes tanulásunkért. Az intézmény eszközellátottsága nagyon jó, minden rendelkezésre áll céljaink eléréséhez.
Balázs: A színvonalat jónak gondolom, az eszközök maradéktalanul rendelkezésre állnak, a kisebb döccenőket rugalmasan kezeljük.
 

Mit jelent számotokra az, hogy egy ilyen szép épületben, ilyen remek környezetben tanulhattok?
Julcsi: Számomra nagy örömet okoz, hogy ebben a szép, igényes épületben folytathattam tovább középiskolai tanulmányaimat. Nincs is annál jobb, minthogy ott folytassa az ember a tanulmányait, ahol remek a környezet és jól érzi magát a közösségben.
Balázs: Én nagyon örülök ennek, a mai világban azon vagyunk, hogy minél színvonalasabb környezetben tanulhassunk.

 

Milyen követelmények voltak szükségesek ahhoz, hogy felvételt nyerjetek a gimnáziumba?
Julcsi: Ki kellett töltenünk egy jelentkezési lapot és a tanulmányi eredményeinket vették figyelembe.
Balázs: Igen, ez valóban így történt.
 

Milyen programokon vehettek részt a tanulási időn kívül?
Julcsi: Részt vehetünk különféle versenyeken, bekapcsolódhatunk az iskolai élet mindennapjaiba. Közös programokat is szoktunk szervezni az osztállyal, ami a közösséget építi.
Balázs: Valóban bekapcsolódhatunk az iskola mindennapjaiba, részt vehetünk különféle versenyeken, változatos programokon, amelyek az osztályközösséget is erősítik.

Kedves Gyerekek!

Köszönöm a beszélgetést! Érezzétek továbbra is jól magatokat a gimnáziumi képzésben, sok sikert kívánok a céljaitok megvalósulásához!